Zmiana

Zmiana jest dobra rzeczą. To szansa na nowe otwarcia, na wyjście poza standardowe myślenie i ograniczające przekonania, to szansa na twój osobisty rozwój. Otwarte podejście do zmian pomaga ci się rozwijać i postrzegać swoje życie jako fascynującą przygodę.

zmiana

Czy jesteś otwarty na zmiany?

Czy pamiętasz, kiedy ostatnio zmieniłes/aś coś istotnego w swoim życiu osobistym lub zawodowym? A może było to coś na mniejsza skale, a jednak dla ciebie ważne? Czy ta zmiana była częścią twojego planu? A może to przyszło bez twojej kontroli?

Jak się wtedy czułeś? Usatysfakcjonowany i wzbogacony, czy zagubiony i nieszczęśliwy?

Zmiana nie zawsze jest przyjemna, pożądana lub oczekiwana, wszyscy o tym wiemy. Czasami przynosi komplikacje, niepewność lub złość. Czasami powoduje konflikt z innymi lub z samym sobą. Wszystkie te wydarzenia, emocje i uczucia są częścią ludzkiego życia; twojego, mojego, wszystkich.

Jednocześnie zmiana wzbogaca nasze życie, dostarczając nowych doświadczeń i czyniąc nas elastycznymi i bardziej otwartymi. Pytanie brzmi: jak możemy wykorzystać to, co przychodzi, dla naszego własnego dobra, dla naszego rozwoju. Jak nauczyć się przekształcać nawet niechciane wydarzenia w pozytywne zmiany w naszym życiu?…. Jeśli zaakceptujemy zmianę i potraktujemy ją jako okazję do rozwoju, jest to dla nas szansa, abyśmy poczuli się silniejsi, bardziej spełnieni i zaoferowali światu to, co najlepsze.

Czy zmiana puka do twoich drzwi?

Moja własna droga życiowa nauczyła mnie, że nic nie jest dane raz na zawsze i nie powinno być brane za pewnik.

Doświadczyłam wielu zmian: niektórych bardzo bolesnych, innych nagłych lub zupełnie nieoczekiwanych. Teraz wiem,ze wszystkie miały wielki sens. Wrezultacieprowadzilydo szczęścia i spełnienia, bo budowaly moja tozsamosc. Zdałam sobie sprawę, że moja wiedza i doświadczenie pochodza z uczenia się z każdej zmiany i że każda zmiana mnie wzmocniła.

“Życie jest tym, co dzieje się,
gdy jesteś zajęty robieniem innych planów.”

John Lennon